Perfumy idealne dla Ciebie

Przygotowując osobiste stylizacje modowe, chcemy wyglądać jak najlepiej ale także sprawiać dobre wrażenie na innych osobach i nabrać większej pewności siebie.
Wygląd zewnętrzny jest bardzo ważną kwestią. Niemniej ważne jest również właściwe dbanie o siebie a także stosowanie odpowiednich perfum. Dobry zapach jest trwały, pachnie wyraziście i przykuwa uwagę. Jest dowodem elegancji, bycia trendy i dbałości o własny wizerunek. Dlatego perfum nie można wybierać po macoszemu ani też kupić pierwszych, które wpadną nam w ręce. To decyzja, która musi być odpowiednio przemyślana i przetestowana. We właściwym wyborze perfum pomoże nam zrozumienie nut zapachowych i ich wpływu na całą kompozycję.

Kosmetyki – zapach perfum

Chcąc opisać pełnię zapachu każdych perfum posiłkujemy się określeniem “nuty zapachowe”. Są to kompozycje zapachów, które reagują w różny sposób wchodząc w kontakt ze skórą. Poszczególne nuty ujawniają się w określonym czasie zatem nie poczujemy ich od razu po aplikacji perfum. Dzięki tym odpowiednio dobranym nutom zapachowym kompozycja wyróżnia się trwałością i wyjątkowością bowiem nie ma dwóch perfum pachnących podobnie lub identycznie. Ich zapach uwalnia się przy kontakcie ze skórą, następnie rozwija się w czasie po aplikacji by w końcu zmieszać się z powietrzem i rozpłynąć. To właśnie nuty zapachowe wpływają na piękno i unikalność każdego zapachu. Wyróżniamy trzy podstawowe nuty zapachowe. Są to: nuta głowy, nuta serca i nuta głębi. Jak zrozumieć nuty perfum aby wybrać te najlepsze?
Nutę głowy wyczuwamy od razu po otwarciu flakonika. Musi być intensywna i wzbudzić zainteresowanie klienta, jego pozytywne emocje bo najczęściej to właśnie ten pierwszy zapach decyduje o wyborze perfum. Chociaż mocno intensywny, jednocześnie jest bardzo ulotny i utrzymuje się na skórze nie dłużej niż kilkanaście minut. Najczęściej w nucie głowy wyróżniamy zapachy owocowe, lekkie i świeże.
Nutę serca poczujemy po około dziesięciu minutach od otwarcia perfum. Stanowi połączenie dwóch pozostałych nut ale również odpowiada za całość kompozycji wiążąc ją w odpowiedni sposób. Często jest delikatna i niewyczuwalna ale utrzymuje się na skórze nawet do dwóch godzin. Ma zapach korzenny lub kwiatowy.
Nutę głębi można poczuć po dwudziestu minutach od otwarcia perfum. Jest to nuta decydująca dla zapachu całej kompozycji ponieważ wpływa na jego trwałość i można ją poczuć nawet kilkanaście godzin po aplikacji perfum na skórę. To właśnie od tej nuty rozpoczyna się tworzenie każdej kompozycji, stanowi ona podstawę każdego zapachu dlatego czasem nazywana jest także nutą bazy. W jej skład wchodzą najczęściej takie składniki jak piżmo, wanilia, przyprawy korzenne i drzewne.

Właściwy dobór perfum

Wybór perfum jest sprawą bardzo indywidualną i tylko my możemy podjąć tę decyzję. Kluczowe jest określenie, które linie zapachowe podobają nam się szczególnie a także czy wolimy zapachy słodkie, cięższe czy lekkie i odświeżające. Perfumy możemy wybierać według własnego upodobania, samopoczucia lub na konkretną porę roku. Innego zapachu użyjemy na spotkaniu służbowym, innego na randce a jeszcze innego podczas luźnego spotkania z przyjaciółmi. Ważne aby zapach całkowicie nam odpowiadał bo będzie utrzymywał się na naszej skórze nawet przez kilka godzin.