- Pilates dla kobiet w ciąży — korzyści i bezpieczeństwo
- Ekologiczne podejście do druku opakowań kosmetycznych
- Zrozumienie Wiary i Filozofii: Dwie Kluczowe Publikacje
- Trwała ondulacja – czy warto? Wpływ na włosy, zalety i wady zabiegu
- Kosmetyki bez parabenów – dlaczego warto na nie stawiać i jak je rozpoznać?
Angina u dziecka: objawy, leczenie i zapobieganie.
Angina jest zakaźną infekcją laryngologiczną, która jest przenoszona przez kaszel, ślinę, kontakt z zanieczyszczonymi rękami lub przedmiotami. Ogólnie określa się ją jako anginę czerwoną lub białą w zależności od koloru migdałków, choć nie definiuje to, czy jest ona wirusowa czy bakteryjna.
Co to jest angina?
Angina jest stanem zapalnym migdałków. Może być wirusowa lub bakteryjna i składa się z bólu gardła, gorączki i bólu głowy. W przypadku jakiegokolwiek podejrzenia anginy, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem dziecka, aby uniknąć powikłań i zmniejszyć objawy, a także, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji na inne osoby. Infekcja jest przenoszona przez powietrze, kiedy dana osoba kaszle lub kicha, lub przez zanieczyszczone przedmioty.
Angina u dziecka: objawy.
Gorączka, ból gardła, trudności w przełykaniu, objawy anginy są liczne i bardzo często towarzyszy im kaszel, katar, bóle głowy. Migdałki mogą stać się czerwone lub pokryte białą substancją.
Angina u dziecka: leczenie.
Aby ustalić, czy ból gardła jest wirusowy czy bakteryjny, lekarz wykonuje szybki test diagnostyczny, jeśli dziecko ma ponad 3 lata i przepisuje antybiotyki tylko wtedy, gdy wynik jest pozytywny, ponieważ jest to ból gardła o podłożu bakteryjnym. Jeśli wynik jest negatywny, jest to wirus i, jak w większości przypadków u młodszych dzieci, przepisuje tylko leki na gorączkę i ból.
Angina u dziecka: Środki zapobiegawcze.
Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów lub bakterii odpowiedzialnych za infekcję na osoby z Twojego otoczenia, możesz zastosować kilka prostych środków zapobiegawczych:
a. higiena stylu życia: odpoczynek, regularny sen i zrównoważona dieta, ćwiczenia fizyczne;
b. dawaj dziecku regularnie coś do picia;
c. regularnie myć ręce wodą z mydłem;
d. używaj roztworu wodno-alkoholowego do mycia rąk swoich i swoich w przypadku kontaktu z osobą chorą;
e. wydmuchuj nos jednorazowymi chusteczkami i przemywaj go prawidłowo roztworem soli fizjologicznej (używaj jednorazowych saszetek), a następnie wyrzucaj je do zamkniętego kosza i radź, aby wydmuchiwały nos w zgięciu łokcia, a nie w dłoni;
f. jeżeli ktoś z Twoich bliskich jest chory, poproś go o założenie maseczki i umycie przedmiotów, których używa na co dzień (naczynia, telefon, klawiatura), unikaj kontaktu fizycznego z osobami chorymi;
g. wietrz swój dom przynajmniej raz dziennie;
h. utrzymuj temperaturę w pomieszczeniu poniżej 19°C w nocy i 20°C w ciągu dnia;
i. czyść zabawki i inne przedmioty (krany, klamki itp.), które miały kontakt z osobą chorą.