Głodówka oczyszczająca

Zastanawiasz się nad szybkim sposobem na oczyszczenie organizmu i odczucie ulgi? Chcesz w szybko poczuć się lepiej bez zbędnego męczenia się i problemów? Zapewne tak, bo kto nie chciałby czuć się jak młody bóg.Powinieneś jednak uważać na takie obietnice, zwłaszcza jeśli sposobem na ich spełnienie jest głodówka oczyszczająca.

Zdrowie. Dlaczego powinieneś się wystrzegać tego?

Mało kto Ci powie z czym tak naprawdę wiąże się “ten szybki i wspaniały sposób”. Głodówka oczyszczająca to nawet 10 dni bez jedzenia o samej wodzie. Łatwo sobie wyobrazić jak osłabia i wyniszcza to organizm człowieka. Zamiast korzyści przynosi więc wiele szkód jak pogłębienie się chorób krążenia, wahania nastroju, uczucie zmęczenia, apatię, pogorszenie się wyglądu, a nawet zaburzenia odżywiania czy w skrajnych przypadkach śmierć.
Trzeba również zaznaczyć, że jedną z przyczyn przykrych dolegliwości na skutek głodówki jest brak wiedzy. Do takiej głodówki oczyszczającej trzeba się bowiem przygotować wcześniej.
Najlepiej udać się najpierw do lekarza, który orzeknie czy nie przeciwwskazań do podjęcia takiego kroku – na przykład choroby serca czy cukrzyca. Następnie przez dwa tygodnie należy ograniczać swoją dietę, aż w końcu pozostaniemy na samej wodzie i będziemy głodować. Później zostaje również wychodzenie, które jest najtrudniejsze.

Mamy bowiem ogromne łaknienie na wszystko, czego nie możemy zaspokoić. Układ trawienny po kilku dniach niejedzenia nie przyjmie bowiem dużej dawki jedzenia od razu. Trzeba powoli wprowadzać kolejne lekkie produkty zaczynając od naparów i soków kończąc na chudym mięsie.