Bezpieczne oczyszczanie skóry w domu

Oczyszczanie twarzy to podstawowa czynność w codziennej pielęgnacji. Pomaga usunąć makijaż oraz zanieczyszczenia jakie nagromadziły się po całym dniu oraz nocy na naszej skórze. Aby móc cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem naszej cery to musimy ją prawidłowo i dokładnie oczyszczać.

Dom to nie gabinet kosmetyczny

Pamiętajmy, że w domu nie należy eksperymentować ze swoją skórą. Nie należy używać preparatów ( zwłaszcza kwasów), które są przeznaczone do użytku gabinetowego. Posiadają one wysokie stężenie i nieumiejętne ich zastosowanie lub złe połączenia mogą wyrządzić wiele złego. Najczęstszym wynikiem użytkowania kwasów gabinetowych w domu jest poparzenie skóry co w następstwie może prowadzić do przebarwień bądź nawet blizn. Dom to dom, a gabinet to gabinet. Jeżeli chcemy oczyścić i złuszczyć naskórek za pomocą mocnych kwasów medycznych to skorzystajmy z usług kosmetologa, który odpowiednio zadba o naszą skórę. W domu także nigdy nie oczyścimy manualnie tak dokładnie i profesjonalnie twarzy jak w gabinecie kosmetycznym. A nie umiejętne gniecenie twarzy może doprowadzić do powstania nieestetycznych blizn.

Oczyszczanie twarzy w domu.

Bezpieczne oczyszczanie twarzy w domu jak najbardziej jest możliwe. Możemy użyć do tego ogólnodostępnych preparatów do mycia twarzy np. żele, pianki, mydełka, mleczka, płyny. Pamiętamy, że produkt musi być odpowiednio dobrany do potrzeb naszej skóry. Ponadto możemy zastosować peelingi czy maseczki o działaniu oczyszczającym. Ostatnio bardzo dużym zainteresowanie cieszą się także urządzenia służące do oczyszczania twarzy. Możemy za pomocą nich bardzo dokładnie doczyścić twarz z wszelakich zanieczyszczeń jednocześnie delikatnie ją masując. Ruchy masujące mają pozytywny wpływ na kondycję naszej skóry, gdyż pobudzają układ krwionośny ( lepsza dostawa składników odżywczych oraz dotlenienie) , a także niwelują zastoje limfatyczne. Szczoteczki takie zazwyczaj mają różne głowice, które są przeznaczone do poszczególnych rodzajów cery. Jednak bardzo ważne jest, aby urządzenie zostało po każdorazowym użyciu dokładnie wymyte i wysuszone. Zapobiegnie to rozwojowi bakterii na głowicy urządzenia. Bardzo niepraktyczne są szczoteczki zawierające włosie, gdyż są bardzo trudne w utrzymaniu czystości. Najlepiej wybierać te, które posiadają atestowany sylikon medyczny.

Oczyszczanie twarzy jest bardzo ważną czynnością, która ma ogromne znaczenie na wygląd i kondycję skóry. Jednak powinniśmy to robić rozważnie i bezpiecznie wybierając tylko sprawdzone i nadające się do użytku domowego preparaty. Jeśli nasza twarz jest mocno zanieczyszczona to warto udać się na profesjonalne oczyszczanie do gabinetu kosmetycznego, a efekt zabiegu podtrzymywać w domu stosując odpowiednio dobraną pielęgnację.