5 rodzajów nagłych wypadków stomatologicznych, które należy powierzyć dentystom.

Niewiele rzeczy jest tak nieznośnych jak ból zęba! Oto 5 rodzajów nagłych przypadków stomatologicznych, które powinieneś powierzyć naszemu zespołowi doświadczonych dentystów.

1. Masz infekcję jamy ustnej.

Jeśli masz infekcję jamy ustnej, natychmiast zgłoś się do jednego z naszych stomatologów! Nieleczony ropień zęba, oprócz tego, że jest bardzo bolesny, może na przykład prowadzić do tworzenia się torbieli. Infekcja może nawet rozprzestrzenić się na gardło lub zatoki! Najlepiej jest leczyć je jak najszybciej.

2. Miałeś wypadek.

Czy uprawiałeś swój ulubiony sport, kiedy zdarzył się nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego złamałeś jeden lub więcej zębów? W takim razie jak najszybciej zgłoś się do gabinetu stomatologicznego. Jeden z naszych stomatologów zaproponuje skuteczne działania w celu naprawy lub wymiany uszkodzonych zębów.

3. Twoja proteza jest uszkodzona.

Czy Twoje protezy stałe lub ruchome są uszkodzone, lub niewygodne? Czy jest to problem związany z korony, mostu lub implantu stomatologicznego, można zadzwonić na pogotowie stomatologiczne.

4. Straciłeś plombę.

Po wielu latach wypełnienia mogą się kruszyć lub wypadać. Ponieważ zapobiegają one pogłębianiu się i rozwojowi ubytków, należy je bezwzględnie wymienić. Jeśli stracili Państwo plombę należy natychmiast skontaktować się ze stomatologiem.

5. Cierpisz z powodu krwawienia pooperacyjnego.

W rzadkich przypadkach u pacjentów poddanych zabiegom chirurgicznym, takim jak wszczepianie implantów stomatologicznych, może wystąpić krwawienie. Jeśli zdarzy Ci się taka sytuacja, jak najszybciej skonsultuj się ze stomatologiem! Oprócz zatamowania krwawienia, lekarz zapewni Ci całkowite wyzdrowienie i udzieli Ci indywidualnej porady.