Masaż – który do rehabilitacji po poważnych kontuzjach?

Jest wiele różnych typów terapeutów zajmujących się rehabilitacją. Każdy jest w stanie poradzić sobie z różnego rodzaju kontuzjami. Należy jednak pamiętać, że rehabilitacja po urazach w Poznaniu podzielona jest na specjalne kategorie.

Olecee – jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest do pacjentów, którzy doznali urazu w okolicy kończyn, który spowodował znaczny ból, drżenie kończyn oraz uczucie dyskomfortu z powodu bólu, ale które nie spowodowało spowodować znaczną utratę zdrowia.

Probacja – jest skierowana do pacjentów, którzy byli leczeni z różnych powodów, m.in. ze złamań, zranień czy urazów kończyn dolnych czy rąk. Probacja obejmuje między innymi regenerację złamanej ręki, odbudowę kontuzji, rehabilitację kończyny itp.

Restart – odnosi się do czasu potrzebnego do stanu sprzed zabiegu i konieczności powrotu do pracy. Celem odpoczynku jest jak najwięcej regeneracji, pobudzenie organizmu do działania.

Medycyna odtwórcza – zajmuje się leczeniem urazów i chorób związanych z procesem rehabilitacji. Medycyna Odbudowująca zajmuje się wykorzystaniem różnych składników poprawiających funkcjonowanie, kondycję i funkcję organizmu.

Masaż – co to jest?

Masaż to system masażu składający się z ręcznego urządzenia do masażu, profesjonalnego kontrolera i profesjonalnego technika.

Masaż wykonywany jest ręcznie lub maszynowo z przenośnym ramieniem napinającym, które pozwala na szybki i wygodny ruch. Polecany jest osobom, które cierpią z powodu różnego rodzaju kontuzji. Masaż jest szczególnie skuteczny w przypadku kończyn dolnych, gdzie dłonie i stopy pacjenta nie mogą się swobodnie poruszać bez pomocy dwóch rąk.

Masaż – zalety

Masaż to jeden z najbezpieczniejszych sposobów rehabilitacji lub leczenia kontuzji. Jest niezwykle skuteczny i bez bólu spowodowanego ruchem pacjenta. Najczęściej wykonywany jest na terenie gabinetów fizjoterapeutycznych, w których profesjonalni terapeuci mają doświadczenie w wykonywaniu zabiegu. Pacjent maksymalnie odpoczywa pod wpływem masażu, co zmniejsza opuchliznę i ból wywołany ruchem pacjenta. Masaż można wykonywać w prywatnych placówkach medycznych, ale także w szpitalach, o ile dostępny jest specjalny stół do masażu.