Dekoracje z płyty meblowej

Płyta meblowa jest bardzo chętnie wykorzystywanym materiałem w produkcji mebli (w branży stolarskiej). Dostępna jest w kilku różnych rodzajach, na przykład jako płyta wiórowa, paździerzowa, sklejka, płyta pilśniowa czy melaminowana. Ta ostatnia wytwarzana jest na bazie płyty wiórowej i do tego pokryta jest papierem dekoracyjnym. I to właśnie ten rodzaj najlepiej służy w tworzeniu najpopularniejszych dekoracji.

Płyty melaminowe są typowym materiałem do wszystkiego, co ma pełnić rolę dekoracyjną i wyglądać niczym naturalne drewno lite. Płyta tego typu jest bardziej wszechstronna i indywidualna, znacznie lepiej sprawdza się w funkcji dekoracji niż jakakolwiek inna płyta drewnopochodna.

Służąca dekoracji płyta melaminowana to płyta drewnopochodna wybierana do niemal wszystkich zadań w meblarstwie i wykończeniach wnętrz. Składa się ona z papieru dekoracyjnego zaimpregnowanego żywicą melaminową, która jest dociskana do rdzenia za pomocą ciepła i nacisku.

Płyta meblowa dedykowana dekoracją jest łatwa w obróbce, a dzięki różnorodnym właściwościom rdzenia i wszelkim wzorom i dekorom, z pewnością sprawdzi się w niemal każdym obszarze zastosowania, między innymi w produkcji: mebli mieszkaniowych (zarówno dla korpusów jak i dla frontów), mebli łazienkowych i kuchennych, mebli do zabudowy, w wyposażeniu wnętrz w budownictwie mieszkaniowym i w projektach, wyposażeniu wnętrz hoteli i statków, wyposażeniu wnętrz przyczep kempingowych, w budowie sklepów i stoisk targowych, w halach sportowych i festiwalowych, w hotelach i gastronomii, w zakładach opiekuńczych, w klinikach i gabinetach lekarskich etc.

Na rynku bez problemu znaleźć można także specjalną wersję płyty meblowej, która będzie zarówno ognioodporna, ekologiczna, szczególnie niskoemisyjna, mało pęczniejąca, a do tego odprowadzająca ładunki elektrostatyczne. Dostępność płyty meblowej o takich różnorodnych właściwościach jest możliwa ze względu na olbrzymi wachlarz różnych płyt na rynku, takich jak na przykład: płyta wiórowa drewniana, płyta MDF, płyta HDF lub wielowarstwowa płyta hybrydowa. Wszystkie rodzaje są dostępne praktycznie od ręki, ich wybór zależy tylko i wyłącznie od klientów!

Wysokiej jakości melaminowa powierzchnia wierzchnia zapewnia praktycznie nieograniczoną swobodę projektowania, od dekorów systemu DST po indywidualny motyw druku cyfrowego. W tym z powierzchnią z prawdziwego aluminium dla uzyskania niezwykle realistycznego wyglądu metalu. Wystarczy wykorzystać w pełni własną, niczym nieograniczoną kreatywność.